Hledám nemovitost
Vaše jméno:
E-mail:
Telefon:
Typ nemovitosti:
Kraj/Okres:
Forma:
Text:
Prosím opište kód z obrázku

Nenašli jste v naší nabídce nemovitost, kterou hledáte?

Napište nám a my se pokusíme Vám vhodnou nemovitost najít.

Nabízím do prodeje
Vaše jméno:
E-mail:
Telefon:
Typ nemovitosti:
Kraj/Okres:
Forma:
Text:
Prosím opište kód z obrázku

Máte zájem prodat nebo pronajmout svoji nemovitost? Přemýšlíte, zda využít služeb realitní kanceláře?

Napište nám, spojíme se s Vámi a můžeme celou záležitost nezávazně zkonzultovat.

Obecné dotazy

 

  • Chci prodat svoji nemovitost. Jakou výhodou pro mě bude spolupráce s realitní kanceláří?

Někteří prodávající se domnívají, že prodat svoji nemovitost si určitě zvládnou sami, že na tom nemůže být žádná věda. Často namítají, že podat inzerát na internet a pak si s právníkem domluvit přípravu kupní smlouvy, přece není nic složitého, co by nemohli zvládnout. Pokud by byl prodej nemovitostí tak jednoduchý, pravděpodobně by nebylo třeba služeb realitní kanceláře. Opak je však pravdou a při prodeji nemovitostí na Vás čeká spousta úkolů, které může leckdy zvládnout opravdu jen zkušená realitní kancelář. Hlavní výhodou je pak zejména to, že svoji "starost" předáte odborníkovi, někomu, pro něhož je řešení podobných situací každodenní náplní. Zkušená realitní kancelář vždy pečlivě prostuduje právní a faktický stav nemovitosti a zjistí, jaké konkrétní kroky bude potřeba v procesu zprostředkování zajistit. Co se týče vyhledávání kupujících, rovněž se dnes nelze spoléhat na to, že vyvěsíme inzerát a budeme čekat, až se zájemce sám ozve. Kvalitní realitní kancelář disponuje vlastní databází poptávajících klientů, které pak může přiřazovat k aktuálním nabídkám nemovitostí. Zájemce o nemovitosti předem prověřujeme, aby se nestávalo, že nám na prohlídku přijde klient, který si danou nemovitost nemůže dovolit nebo ve skutečnosti nesplňuje vůbec jeho požadavky. Kupujícímu pak pomáháme se zajištěním financování a jsme určitým garantem všech právních úkonů, aby celý proces převodu vlastnického práva a finanční tok proběhl přesně tak, jak má. 

  • Budu muset podepisovat nějakou smlouvu?

Abychom se mohli začít věnovat zprostředkování prodeje či pronájmu Vaší nemovitosti, je potřeba mít dohodnutá pravidla a podmínky, k čemuž právě dochází ve smlouvě o zprostředkování. Ta dává jistotu oběma stranám, že postup při zprostředkování bude skutečně takový, na jakém se domluvíme. Ve smlouvě je pak uvedena zejména nabídková cena nemovitosti, kterou nemůžeme libovolně a bez souhlasu prodávajícího měnit, výše odměny za úspěšné zprostředkování, závazek realitní kanceláře věnovat se dané nemovitosti a další práva a povinnosti jak zájemce, tak zprostředkovatele. Některé realitní kanceláře Vám mohou nabídnout, že Vám nemovitost zkusí prodat „jen tak“, bez jakékoliv smlouvy a dohodnutých podmínek. Naše klienty před těmito praktikami zpravidla varujeme, neboť jsou známkou neseriózního jednání. Doporučujeme klientům vybrat si kvalitní a prověřenou realitní kancelář, které mohou důvěřovat, a s tou pak uzavřít smlouvu o zprostředkování.

  • Co znamená exkluzivní a neexkluzivní smlouva a jaké jsou jejich výhody?

Exkluzivní neboli výhradní zastoupení znamená, že zprostředkováním prodeje či pronájmu Vaší nemovitosti pověříte pouze jednu realitní kancelář a ta Vám vyhledá zájemce. Neexkluzivní neboli nevýhradní zastoupení pak naopak zájemci umožňuje, aby zprostředkováním pověřil dvě nebo i více realitních kanceláří. Na první pohled by se mohlo zdát, že pro prodávajícího dává mnohem větší smysl zvolit si neexkluzivní zastoupení a mít zdánlivě větší šanci na „úspěch“. Opak však často bývá pravdou. Pokud pověříte zprostředkováním více zprostředkovatelů, nikdo z nich nemá jistotu, že se podaří vyhledat zájemce zrovna jemu a dostane tak svoji odměnu. Z toho důvodu pak třeba nevyvíjí takové úsilí a neinvestuje více prostředků do reklamy a zviditelnění Vaší nemovitosti. Většina realitních kanceláří spolu nespolupracuje, neboť jsou si navzájem konkurencí, každá pak může nabízet nemovitost za jinou nabídkovou cenu a v potenciálním kupujícím tohle všechno může vzbuzovat nedůvěru. Hodně často se pak může kupujícímu zdát, že nemovitost nelze prodat a proto ji musí nabízet více kanceláří. A ten hlavní problém, kupující nikdy nemá jistotu, že pokud složí zálohu u jednoho zprostředkovatele, zda náhodou nejedná jiný zprostředkovatel o záloze s jiným kupujícím. Ne zřídka se pak stává, že kupující složí zálohu, začne si vyjednávat úvěr a zprostředkovatel mu po nějaké době oznámí, že mu musí (a to v tom lepším případě) vrátit zálohu, neboť nemovitost si již koupil někdo jiný. A jelikož naším hlavním cílem je vyhledat kupujícího, musíme se vyvarovat všem jednáním, které potenciálního kupujícího mohou odradit. Navíc se nám v poslední době velmi často stává, že se zájemci ještě před vlastní prohlídkou nemovitosti ptají, zda máme s prodávajícím exkluzivní smlouvu, jinými slovy, zda mají jistotu, že pokud se jim nemovitost bude líbit, budou ji moct s jistotou koupit. Ze všech výše uvedených důvodu se při zprostředkování držíme osvědčených postupů, tedy výhradního zastoupení, které dává prodávajícímu mnohem větší jistotu a nám šanci najít toho pravého klienta co nejdříve. Pokud svěříte prodej Vaší nemovitosti prověřené realitní kanceláři, není třeba se vůbec obávat výhradního zastoupení.

  • Žiji v zahraničí a potřebuji prodat nemovitost v ČR. Jste schopni zařídit vše bez mojí přítomnosti?

Samozřejmě. Jelikož nabízíme v rámci zprostředkování prodeje nemovitostí naprosto kompletní servis, je možné vše tedy uskutečnit i bez Vás. Jediné, co budeme potřebovat, je zmocnění pro nějakou osobu, která se vyskytuje v České republice a bude moct podepsat kupní smlouvy v zastoupení, popř. je možné dát zmocnění přímo realitní kanceláři. Plnou moc Vám připravíme, vy si ji necháte pouze ověřit na zastupitelském úřadě České republiky v zemi, kde se nacházíte. Dohodnout podmínky prodeje je v dnešní době možné přes telefon nebo internet, veškeré formální i praktické záležitosti pak vyřešíme za Vás. Vy nám pak budete muset sdělit pouze Váš bankovní účet, na který Vám poukážeme kupní cenu.